- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Chŏl-gol
Current Weather Chŏl-gol
Current weather for the city of Chŏl-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 8°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 12°C |
