- Weather
- North Korea
- South Pyongan
- Chŏkkŭl-li
Current Weather Chŏkkŭl-li
Current weather for the city of Chŏkkŭl-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 8°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 12°C |
