- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Chŏk-kol
Current Weather Chŏk-kol
Current weather for the city of Chŏk-kol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 65 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 8°C |
