- Weather
- Republic of Guatemala
- Alta Verapaz
- Chigarcía
Current Weather Chigarcía
Current weather for the city of Chigarcía. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 19°C |
