- Weather
- United States of America
- South Carolina
- Chesterfield
Current Weather Chesterfield
Current weather for the city of Chesterfield. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 27°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 40 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 21°C |
