- Weather
- Ukraine
- Ternopil Oblast
- Chernelev-Russkiy
Current Weather Chernelev-Russkiy
Current weather for the city of Chernelev-Russkiy. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 5°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 92 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 6°C |
