- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Chenāreh-ye Kākā Ḩasan
Current Weather Chenāreh-ye Kākā Ḩasan
Current weather for the city of Chenāreh-ye Kākā Ḩasan. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 30°C
| wind | 23 mph |
|---|---|
| wind gusts | 42 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 31 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 24°C |
