- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Chenār-e ‘Olyā
Current Weather Chenār-e ‘Olyā
Current weather for the city of Chenār-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 22°C |
