- Weather
- France
- Auvergne-Rhône-Alpes
- Châtel-Montagne
Current Weather Châtel-Montagne
Current weather for the city of Châtel-Montagne. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 3. 5. (16:00) to 4. 5. (00:00)
21°C
feels like 21°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 59 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 13°C |
