- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Chashmah-ye Mīrān
Current Weather Chashmah-ye Mīrān
Current weather for the city of Chashmah-ye Mīrān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 13 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 16°C |
