- Weather
- United States of America
- Indiana
- Charlestown
Current Weather Charlestown
Current weather for the city of Charlestown. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 2. 4. (12:00)
22°C
feels like 23°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 45 % |
| dew point | 21°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 12°C |
