Current Weather Charán
Current weather for the city of Charán. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid to 30. 4. (22:00)
Moderate Thunderstorms
Valid from 1. 5. (14:00) to 1. 5. (21:00)
Rain
Valid from 30. 4. (22:00) to 1. 5. (00:00)
14°C
feels like 15°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 12°C |
