- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Ch’angyang-dong
Current Weather Ch’angyang-dong
Current weather for the city of Ch’angyang-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 11°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 53 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 9°C |
