- Weather
- North Korea
- Chagang-do
- Ch’ang-maŭl
Current Weather Ch’ang-maŭl
Current weather for the city of Ch’ang-maŭl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 16°C |
