- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Changjin-ho
Current Weather Changjin-ho
Current weather for the city of Changjin-ho. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 12°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 9°C |
