- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Ch’anghae-ch’on
Current Weather Ch’anghae-ch’on
Current weather for the city of Ch’anghae-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 8°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 34 % |
| cloud cover | 16 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 3°C |
