- Weather
- Republic of Korea
- Jeollanam-do
- Chang-dong
Current Weather Chang-dong
Current weather for the city of Chang-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 16°C |
