- Weather
- Republic of Korea
- Jeollanam-do
- Chang-dong
Current Weather Chang-dong
Current weather for the city of Chang-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 35 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 9°C |
