- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Changch’ung-ni
Current Weather Changch’ung-ni
Current weather for the city of Changch’ung-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 18°C |
