- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Chambar-e Amruddīn
Current Weather Chambar-e Amruddīn
Current weather for the city of Chambar-e Amruddīn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 25°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 20°C |
