Current Weather Chaman-e Bālā Sūr
Current weather for the city of Chaman-e Bālā Sūr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 15 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 18°C |
