- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Cham Sūrag-e Soflá
Current Weather Cham Sūrag-e Soflá
Current weather for the city of Cham Sūrag-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 7°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 16°C |
