Current Weather Cham Şeydī-ye Soflá
Current weather for the city of Cham Şeydī-ye Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 21°C
| wind | 22 mph |
|---|---|
| wind gusts | 36 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
