Current Weather Cham Kūshk-e Ţūlābī
Current weather for the city of Cham Kūshk-e Ţūlābī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 23°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 33 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 22°C |
