- Weather
- Russia
- Kalmykiya Republic
- Chalun-Ger
Current Weather Chalun-Ger
Current weather for the city of Chalun-Ger. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 7°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 14°C |
