Current Weather Chāh-e ‘Alam
Current weather for the city of Chāh-e ‘Alam. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
36°C
feels like 40°C
| wind | 23 mph |
|---|---|
| wind gusts | 36 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 15 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 46°C |
| MIN: | 24°C |
| Average: | 34°C |
