- Weather
- Republic of Korea
- Chungcheongnam-do
- Chagŭnsuk-kol
Current Weather Chagŭnsuk-kol
Current weather for the city of Chagŭnsuk-kol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 20°C |
