- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Ch’a-gol
Current Weather Ch’a-gol
Current weather for the city of Ch’a-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 5°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
