- Weather
- Italy
- The Marches
- Casette Verdini
Current Weather Casette Verdini
Current weather for the city of Casette Verdini. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 1. 5. (08:00) to 1. 5. (19:00)
11°C
feels like 11°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 15°C |
