- Weather
- Republic of Haiti
- Nord
- Cap-Haïtien
Current Weather Cap-Haïtien
Current weather for the city of Cap-Haïtien. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 53 % |
| dew point | 22°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 25°C |
