Current Weather Cândeşti-Rădăuţi
Current weather for the city of Cândeşti-Rădăuţi. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind gusts
Valid from 20. 5. (08:00) to 20. 5. (22:00)
19°C
feels like 19°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 60 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
