- Weather
- Republic of Paraguay
- Boquerón
- Cañada Oruro
Current Weather Cañada Oruro
Current weather for the city of Cañada Oruro. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 34 % |
| cloud cover | 46 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 21°C |
