- Weather
- Canada
- British Columbia
- Campbell River
Current Weather Campbell River
Current weather for the city of Campbell River. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 11°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 82 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 9°C |
