- Weather
- Republic of Chile
- Antofagasta
- Calama
Current Weather Calama
Current weather for the city of Calama. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
