- Weather
- Republic of Iraq
- Nineveh
- Būt Darīn
Current Weather Būt Darīn
Current weather for the city of Būt Darīn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 85 % |
| cloud cover | 50 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 15°C |
