- Weather
- Kingdom of Saudi Arabia
- Riyadh Region
- Burqān al Barāshī‘
Current Weather Burqān al Barāshī‘
Current weather for the city of Burqān al Barāshī‘. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
41°C
feels like 46°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 7 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 33°C |
