- Weather
- United Kingdom
- Scotland
- Buckie
Current Weather Buckie
Current weather for the city of Buckie. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 17°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1029 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 11°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 7°C |
