- Weather
- Republic of Austria
- Upper Austria
- Buchkirchen
Current Weather Buchkirchen
Current weather for the city of Buchkirchen. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 31. 5. (12:00) to 1. 6. (00:00)
23°C
feels like 23°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 33 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 26 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 16°C |
