- Weather
- Republic of Austria
- Upper Austria
- Buchberg
Current Weather Buchberg
Current weather for the city of Buchberg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 8°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 9°C |
