- Weather
- Germany
- Lower Saxony
- Bruchhausen-Vilsen
Current Weather Bruchhausen-Vilsen
Current weather for the city of Bruchhausen-Vilsen. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 1°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 74 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 7°C |
