- Weather
- Kingdom of Sweden
- Västerbotten County
- Brännbergsliden
Current Weather Brännbergsliden
Current weather for the city of Brännbergsliden. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 15°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 67 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 8°C |
