- Weather
- France
- Bourgogne-Franche-Comté
- Bourg-le-Comte
Current Weather Bourg-le-Comte
Current weather for the city of Bourg-le-Comte. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 45 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
