- Weather
- France
- Nouvelle-Aquitaine
- Bourg-Charente
Current Weather Bourg-Charente
Current weather for the city of Bourg-Charente. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 2. 5. (00:00) to 3. 5. (00:00)
23°C
feels like 23°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 36 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 13°C |
