- Weather
- Republic of Bulgaria
- Vratsa
- Botevo
Current Weather Botevo
Current weather for the city of Botevo. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 3. 4. (00:00)
11°C
feels like 10°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 82 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 13°C |
