- Weather
- Germany
- Mecklenburg-Vorpommern
- Börgerende-Rethwisch
Current Weather Börgerende-Rethwisch
Current weather for the city of Börgerende-Rethwisch. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 6°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 45 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 6°C |
