- Weather
- North Macedonia
- Bogdanci Municipality
- Bogdanci
Current Weather Bogdanci
Current weather for the city of Bogdanci. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 1. 5. (00:00)
Wind
Valid to 30. 4. (21:00)
7°C
feels like 3°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 36 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 84 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
