- Weather
- Republic of Albania
- Dibër
- Bllata e Poshtëme
Current Weather Bllata e Poshtëme
Current weather for the city of Bllata e Poshtëme. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 1. 5. (00:00)
14°C
feels like 14°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 13°C |
