- Weather
- France
- Bourgogne-Franche-Comté
- Bligny-lès-Beaune
Current Weather Bligny-lès-Beaune
Current weather for the city of Bligny-lès-Beaune. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 75 % |
| cloud cover | 47 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 13°C |
