- Weather
- Republic of Niger
- Tahoua
- Birni N Konni
Current Weather Birni N Konni
Current weather for the city of Birni N Konni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
40°C
feels like 46°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 20 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 25°C |
| Average: | 34°C |
