- Weather
- Kingdom of Saudi Arabia
- Northern Borders Region
- Birkat Umm al ‘Aşāfīr
Current Weather Birkat Umm al ‘Aşāfīr
Current weather for the city of Birkat Umm al ‘Aşāfīr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 5 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 19°C |
| Average: | 31°C |
